יום גיבוש לעובדים

לחשוב ביחד, לפעול ביחד, לנצח ביחד

יום גיבוש לעובדים הוא דבר שכולם מרוויחים ממנו. 

כמה חשוב להשקיע ביום גיבוש לעובדים? חשוב מאד.

זה לא סוד שצוותים חזקים, חיוניים להצלחה של הארגון. בסביבת העבודה הדינמית של היום, זו יכולה להיות הסיבה של להיות או לחדול.

אבל זה הרבה יותר מזה. צוות חזק ומגובש, הוא הסיבה לקום בבוקר, ללכת לעבודה ולתת את כל מה שיש במהלך היום. גם כאן, כמו בהרבה אזורים אחרים בחיים, אנשים הם המפתח. 

אז מה קורה אצלכם בארגון? אתם עובדים קשה, המטרות ברורות וכולם רתומים ופועלים ביחד.
וזה מעולה.

אבל אז, מתישהו לאורך השנה, היא מגיעה. השחיקה.

לא משנה כמה האנשים שלכם מגויסים למטרה, שחיקה היא תופעה נורמלית. בלוח הטקטוני האנושי שנקרא 'הצוות', פועלים אנשים שונים עם דעות שונות. ואז מופיעים סדקים, וכאשר סדקים לא מטופלים, עלולות להתרחש רעידות אדמה.

בדיוק מהמצב הזה אנחנו רוצים להימנע, ובדיוק בשביל זה נוצר יום גיבוש לעובדים: פסק זמן מבודד של כמה שעות (או ימים), בו מתנתקים מהיום יום, מתכנסים פנימה ומתמקדים בעיקר: בעובדים.

אז כמה חשוב לארגון יום גיבוש לעובדים? בשוטף של החיים, זו ה-הזדמנות לטפח שיתוף פעולה, להחליף דעות שונות במרחב מוגן וכן, גם לצאת עם רווח אישי.

ליום גיבוש לעובדים יש תפקיד חיוני בטיפוח צוות חזק, מגובש ובעל ביצועים גבוהים. איך? על ידי חיזוק הקשרים, שיפור התקשורת, טיפוח שיתוף פעולה, בניית אמון, ואיך לא – העלאת המורל.

על הדרך נוצרת תרבות חיובית במקום העבודה, בה צוותים יכולים לשגשג ולהצליח יחד.

מסקנה? השקעה ביום גיבוש לעובדים זו לא רק השקעה; זו הדרך הטובה ביותר להביא להצלחה, ולהבטיח את היציבות הארגונית לאורך זמן.

יום גיבוש לעובדים

יום גיבוש לצוות קטן

יום גיבוש לצוות קטן הוא אחד הדרכים הכי פופולאריות לתת לצוות לחדש קצת אנרגיות. אם תשאלו כל יועץ ארגוני, הדרך הטובה ביותר להגיע לתוצאות, היא מיקוד במנות קטנות. ככה קובעים מטרות, ככה מודדים התקדמות ובעיקר – ככה מגיעים ללב  ליבו של הארגון: האנשים שבו.

פעילות בצוות קטן מביאה איתה כל כך הרבה יתרונות:

  • חיזוק הקשרים: יום גיבוש לצוות קטן מאפשר לצוות להתחבר ברמה האישית, באמצעות פעילות, תחרות ותרגילים ייעודיים.
    החוויה המשותפת הזו בונה אמון, יוצרת תחושה של שותפות וחיבור, שמגיעה הרבה מעבר למקום העבודה.

  • שיפור התקשורת: תקשורת יעילה היא אבן היסוד של כל צוות מצליח. יום גיבוש לצוות קטן מאפשר פלטפורמה לחברי הצוות, לתרגל ולשפר את כישורי התקשורת שלהם בסביבה תומכת. באמצעות דיונים קבוצתיים, פעילויות לפתרון בעיות ואתגרים שונים, מתורגלות מיומנויות של הקשבה פעילה, הבעת דעות ושיתוף פעולה.

  • ואם כבר מדברים על שיתוף פעולה: שיתוף פעולה חיוני כדי להשיג מטרות משותפות. אבל יותר מזה. מחקרים מראים ששיתוף פעולה בין כמה 'מוחות', זו הדרך היעילה ביותר להניע חדשנות. כאשר מביאים אנשים שונים מרקע שונה, לעבודה משותפת למען מטרה אחת, חברי הצוות לומדים לזהות את החוזקות, למנף אותן ולחלוק ידע קריטי בדרך להצלחה.


יום גיבוש לצוות קטן, מביא איתו יתרון עצום נוסף: בניית אמון.
הרי ידוע שאמון הוא הבסיס; אם אין אמון בין האנשים בצוות, אין תהליך אחד שזורם חלק.

בטווח של שעות בודדות, יום גיבוש לצוות קטן מעלה על פני השטח תכונות אישיות עדינות, שקשה לזהות בשגרת היום יום. ערכים כמו אמינות, כבוד ויושרה, מתגלים באמצעות תרגילים ייעודיים ואתגרים בפתרון בעיות. מתוך כך חברי הצוות לומדים לסמוך האחד על השני, ולשתף פעולה בביטחון מלא. במהלך יום הגיבוש ובעיקר – במקום העבודה.

יום גיבוש לצוות קטן

ימי גיבוש לעובדים

ימי גיבוש לעובדים, מביאים איתם גם יתרונות אישיים. על ידי יצירת מרחב בטוח ופלטפורמה יצירתית, אפשר להגיע לצמיחה והתפתחות אישית; לשכלל את יכולת ההבעה, להתגבר על בלמים ולאתר כוחות פנימיים.
על הדרך מרחיבים את הידע, מעצימים את החוזקות ועל ידי תהליך של הפריה, מזהים ומטפלים בכל מה שמעכב.

ומעל הכל – וזו אולי הסיבה הכי טובה שיש: זה פשוט כיף.

ימי גיבוש לעובדים הם דבר שמחכים לו כל השנה. לא רק בזכות ההפסקה המבורכת מהשגרה השוטפת, אלא משום שיש כאן הזדמנות מעולה לפרוק, לצחוק, לשתף ולהתקרב.

אין צוות חזק, כמו צוות שמצא את הדרך לצחוק על כישלונות (כאלה שהופיעו בפלטפורמה בטוחה ומבודדת). מהצד השני, על ידי חגיגת ההישגים המשותפים, כל אחד מהחברים מרגיש שייך, משמעותי ותורם.

זה טוב למורל, זה מעולה למוטיבציה, זה מביא התרגשות ומזרים אנרגיה טובה למקום העבודה, גם ימים וחודשים אחרי.

ימי גיבוש לעובדים

כל היתרונות של יום גיבוש במאנקי מייקרס

מאנקי מייקרס צמחה מתוך עולם החינוך, עם רצון להשפיע על הדרך שבה עושים חינוך. מהר מאד הבנו שהיתרונות האדירים שמגיעים עם עולם המייקרים, רלוונטיים, ועוד איך רלוונטיים, גם עבור סביבת העבודה.

אז יצרנו ימי גיבוש לעובדים שיש בהם את כל הטוב שיש למייקרים להציע: לקבל אתגר, לצלול לעומקה של בעיה, לפרק אותה לגורמים ולבנות אותה מחדש. תתחדשו, יש לכם מוצר.

אז מה זה כולל?

סדנאות מייקרים לארגונים של מאנקי מייקרס, אינן סדנאות יצירה. זו יותר תנועה, מגמה שהולכת וסוחפת יותר ויותר מעריצים. הסדנאות שלנו נעות בין ימי גיבוש של שעות בודדות לתוכניות הכשרה לרציניים.

דרך תרגול מעשי, נפליג לעולמות ה-Design Thinking והאינוביישן, נטייל בין מלאכות יד מסורתיות לבין הטכנולוגיות הכי חדשות שיש. נחלום על מוצר חדש, נשרטט אותו ונבנה אותו שכבה אחר שכבה, בעזרת מדפסת תלת מימד, מכונת חיתוך בלייזר, מיקרו-בקרים ומכונת חיתוך סי. אנ. סי, ולפעמים גם בעזרת מכונת תפירה ודבק נגרים. בדרך להגשמת החלום, הכל הולך.

Asset-11
"מאנקי מייקרס הגיעו אלינו לJLM SPARK - מרכז החדשנות של עיריית ירושלים, להעברת סדנת מייק להורים וילדים שבה בנינו מנורות לסוכה מעץ בחיתוך לייזר. הסדנה הייתה מקסימה ומקצועית ביותר! כללה הסבר תאורטי מעניין וזמן יצירה משותף. הילדים וגם ההורים מאוד נהנו. ההדרכה בסדנה הייתה מעולה, התקשורת מול מאנקי מייקרס הייתה נעימה ונוחה לאורך כל הדרך, הם זמינים מאוד וענו על כל הצרכים שלנו. מומלצים מאוד!!!"
תם, מרכז החדשנות של עיריית ירושלים
"בכנות? זו אחת הסדנאות היותר מגניבות שהיו לנו בחברה"
נ', משרד רוה"מ
"יופי של סדנא, למדנו על מעגל חשמלי, ראינו את הלייזר ומדפסת תלת מימד בפעולה לירון היה סופר סבלני ומקצועי עם הילדים וכולנו מאוד נהנינו, מומלץ!"
ורד
"הגענו למייקר-וואן, ולא רצינו ללכת!"
מיכל, הגיעה עם המשפחה המורחבת
"הילדים מגלים סקרנות, עניין ושביעות רצון גבוהה מהפעילויות המתקיימות בשיעורים אלו. בתקווה להמשך שיתוף פעולה גם בשנה הבאה"
אושרת אליה, מנהלת בית הספר "פיכמן"
"התוכן המועבר מגוון, מעניין ומשיג את מטרותיו – פיתוח חשיבה יצירתית, פתרון בעיות, חיזוק תחושת המסוגלות והביטחון העצמי. החוויה מייצרת אצל הילדים העצמה והם מחכים בקוצר רוח למפגשים אלו"
גלי שלומוביץ, מנהלת בית חינוך יצחק נבון ראש העין
"כל תלמיד זוכה להתייחסות אישית ומותאמת להיכרות איתו. הילדים יוצאים מהמפגשים עם עולם חדש ופחות מוכר ומדווחים על הנאה רבה"
הילה בן פורת, מנהלת מחלקת חינוך - מועצה מקומית אליכין
"מאנקי מייקרס הגיעו עם ה- MakerVan שלהם, הערך החינוכי לילדים ולהורים שהשתתפו בפעילות היה רב ושביעות הרצון הייתה גבוהה מאוד"
טלי ארנולף וולגמוט, לשעבר מנהלת מיזם 'המרחב החינוכי השלם' בבית ספר יסודי 'קדם', במ.א. עמק חפר
"רון ולירון דאגו לתיאומים וליצירת כל התנאים להצלחה מירבית בעזרת תכנון מראש והענקת חוויה ייחודית לכל תלמיד ולכל קבוצה. הם סייעו למאות ילדים הלומדים בעמותה לקבל חוויה משמעותית ועם קונטקסט לחומר הלימודי כפי שהגדרנו אותו"
מיכל איבגי, יזמת ומנהלת עמותת בבא-דע
"יש לי הזכות להיות עדה ממקור ראשון להשפעה החיובית של גישות החינוך החדשניות של מאנקי מייקרס"
שירלי חביב, מנהלת בית החינוך יהל"ם רמת גן
"המשובים ודרכי הערכה לאורך שנת הלימודים, הן של תלמידי בית הספר והן של צוות ההוראה היו מוצלחים ולשביעות רצון במידה רבה מאוד"
שלמה אטיאס, מנהל בית הספר רמב"ם אליכין
" אירחתי שישה קטועי גפיים לצורך התאמת פרוטזה, וימים ספורים לפני המפגש המיועד, המכונה שלי הפסיקה לעבוד. קולגות המליצו על רון ולירון שעבדו איתנו בעבר, ובחרתי לעשות להם טלפון, תוך כדי שהסברתי את המצב אליו נקלענו. רון ולירון הבינו את הצרכים והגיעו במהירות עם הוואן, לפני הזמן הנקוב ועזרו לנו מבוקר ועד ערב לייצר את המוצרים שלנו"
עדי טולדאנו, מנהלת קהילות TOM ישראל
"מאנקי מייקרס תכננו, עיצבו וביצעו עבורנו עד כה, ארבעה מרחבי מייקרים. העבודה של מאנקי מייקרס הייתה מאוד מקצועית, משלב הייעוץ ועד לשלב היישום, תוך התמקדות בצרכי המשתמשים ומיצוי תקציבים מול צרכים. המרחבים סופקו בלוחות הזמנים המוסכמים ולשביעות רצונם הגבוהה של הלקוחות שלנו"
רועי גולדנברג, מנהל מיזם TOM
שקופית קודמת
שקופית הבאה
מתלבטים? תנו לנו לעזור
תוכן עניינים